SZKLANE BALUSTRADY

 

BALUSTRADY DO WNĘTRZ
I NA ZEWNĄTRZ

Projektanci współczesnych budynków bardzo chętnie sięgają po szkło. Stosują je do wykończenia zewnętrznych przestrzeni, takich jak tarasy, balkony czy portfenetry. W nowoczesnych wnętrzach także coraz częściej stosuje się szkło do zabezpieczenia schodów czy antresoli. Dlaczego szkło jest tak popularne?

Szkło hartowane jest materiałem mocnym, wytrzymałym i przyjaznym środowisku. Szkło ma jedyne w swoim rodzaju walory estetyczne, które doskonale będą współgrały ze stylem nowoczesnym, ale także świetnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach. Balustrady ze szkła hartowanego mają zatem szerokie zastosowanie, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynku.

Zastosowanie szklanej balustrady, zamiast tradycyjnej drewnianej czy metalowej barierki, może optycznie powiększyć pomieszczenie i je rozjaśnić. Podobnie w przypadku antresoli - szklana balustrada wpuści światło do odgrodzonej przestrzeni. Takie rozwiązanie jest efektowne i stwarza wiele możliwości aranżacji. Jeśli chcemy nadać antresoli odrobinę intymności możemy użyć szkła barwionego lub matowego. Balustrady zrealizujemy w dowolnym stylu.

NOWOCZESNE SZKLANE BALUSTRADY NA WYMIAR

Szklana balustrada nadaje zabudowie lekkości. Szkło, szczególnie przezroczyste, doskonale komponuje się z każdym materiałem. Dlatego też będzie estetycznym wykończeniem dla schodów czy elewacji drewnianych (drewnopodobnych), metalowych czy betonowych. Balustrada szklana zastosowana przy dekoracyjnych schodach, podkreśli ich walory, formę i styl.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. W zależności od stylu budynku i wnętrza, balustrady wykonujemy z hartowanego szkła przezroczystego, matowego lub barwionego w masie. Do projektów bardziej odważnych możemy zaproponować kolorowe folie lub zatopiony w laminacie materiał. Każda z tych opcji ma swój niepowtarzalny charakter, ale także funkcję. Przykładowo, zastosowanie szkła barwionego do balustrad zabezpieczających zejście po schodach, ma dodatkowy atut. Takie szkło jest lepiej widoczne i daje większe poczucie bezpieczeństwa. Uzyskujemy w ten sposób lekką, ale mocną konstrukcję i podwójnie bezpieczną, bo widoczną dla domowników.

Chętnie zrealizujemy balustradę ze szkła do Twojego wnętrza lub tarasu. Pomożemy także w sporządzeniu projektu balustrady. Zadbamy o spójność estetyczną, a przede wszystkim o bezpieczeństwo wykonania i montażu balustrady.

WYTRZYMAŁE BALUSTRADY ZE SZKŁA HARTOWANEGO

W pracy ze szkłem liczy się precyzja i bezpieczeństwo. Nasze balustrady wykonujemy z odpornego na uderzenia i naprężenia bezpiecznego szkła hartowanego jednowarstwowego lub szkła klejonego folią pvb. Folia pvb dodatkowo zabezpiecza balustradę na wypadek rozbicia lub uszkodzenia, bo utrzymuje tafle szkła na swoim miejscu.

Grubość szkła dobieramy w zależności od wielkości tafli oraz sposobu mocowania balustrady. Szkło hartowane klejone folią pvb o grubości 66.4 mm lub 88.4 mm stosujemy w przypadku mocowania balustrady do stropu lub boku schodów na tzw. mocowaniach punktowych. Balustrady ze szkła jednowarstwowego powinny mieć grubość minimum 12 mm.

Do wnętrz i na tarasy, najbardziej popularne są balustrady z idealnie płaskiego szkła przezroczystego o delikatnym zielonym odcieniu widocznym na krawędzi (float) lub z subtelną niebieską poświatą (optiwhite). Tam, gdzie balustrada ma być osłoną zapewniającą prywatność, dobrze sprawdza się szkło klejone folią matową. Na tym typie szkła możliwe jest wykonanie piaskowanych wzorów wewnątrz laminatu. We wnętrzach sprawdzą się także balustrady ze szkła dymionego, barwionego. Możemy też zaproponować szkło klejone folią kolorową.

Do balustrad stosujemy bezpieczne mocowania ze stali nierdzewnej, które posiadają odpowiednie atesty i aprobaty okuć budowlanych. Ich kolor może być dowolny (z palety RAL). Szklane balustrady najczęściej mocujemy punktowo do stropu lub policzków schodów na tzw. rotulach lub w profilach aluminiowych.

ZAMÓW SZKLANE BALUSTRADU NA WYMIAR W INTERIOR GLASS

BALUSTRADY ZEWNĘTRZNE ZE SZKŁA

ZOBACZ, CO JESZCZE MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ